U nás na eshopu můžete platit také platební kartou VISA nebo MASTERCARD !!!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. obklady STEGU
 3. STAVEBNÍ CHEMIE
 4. MULTIELASTIK cementové lepidlo 15kg

MULTIELASTIK cementové lepidlo 15kg

Cementové lepidlo C1TE

Standardně tvrdnoucí cementové lepidlo třídy C1TE se sníženým skluzem a prodlouženou otevřenou dobou. Pro lepení betonových obkladů STEGU. Pro vnitřní... celý popis
Dostupnost
na dotaz
590 Kč
488 Kč
bez DPH
balení
Číslo produktu:236
hmotnost balení:15 kg
vydatnost:4 m2
spotřeba:1,3 kg/m2 na 1mm nanesené vrstvy
mrazuvzdornost:ano
voděodolnost:ano
doba tuhnutí:20 min.
doba vytvrzení:5 hod.
teplota při práci:5 - 25 st.
záměsová voda:4 L na 15 kg
 • Kompletní specifikace
 • MULTIELASTIK  cementové lepidlo 15kg
  MULTIELASTIK cementové lepidlo 15kg
  na dotaz
  590 Kč
  488 Kč bez DPH
 • balení
Kompletní specifikace

Standardně tvrdnoucí cementové lepidlo třídy C1TE se sníženým skluzem a prodlouženou otevřenou dobou. Pro lepení betonových obkladů STEGU. Pro vnitřní i vnější použití. Systémový produkt v montážním systému STEGU.

Lepidlo MULTIELASTIK je průmyslově připravovaná suchá směs anorganického a organického pojiva, anorganických plniv a modifikujících příměsí. Po smísení s vodou tvoří sourodou hmotu, která se aplikuje v tenké vrstvě na podklad a vyznačuje se rychlým dosažením maximální přilnavosti, počáteční pevnosti a po zatvrdnutí je mrazuvzdorná a vodovzdorná. Výrobek je určen k lepení betonových obkladů STEGU, exteriérových i interiérových glazovaných i terakotových keramických nástěnných a podlahových obkladů na podklady z betonu standardního, lehkého betonu, pórobetonu, cementové a cementovo-vápenné omítky, cementovo-vápenné omítky na nosném podkladu, sádrové omítky a na sádrokartonové a sádrovláknité desky.

PŘÍPRAVA PODKLADU

Veškeré podklady musí být náležitě osušeny, mít správnou nosnost, stálou a sourodou strukturu, musí být rovné a očištěné od prachu, tuků, maziva, antiadhezních přípravků, zbytků barev apod. Odstraňte také nánosy lepidla a nátěrů s nedostatečnou přilnavostí nebo stabilitou. Výrobek lze aplikovat na interiérové betonové podklady nejméně 3 měsíce od pokládky, na zdivo a cementové mazaniny po minimálně 4 měsících od pokládky. Povrchy z anhydritové mazaniny je nutné přebrousit a vysát prach a nečistoty. Nerovný poklad je třeba vyrovnat prostřednictvím vyrovnávací hmoty. Podklady absorbující silně a nerovnoměrně vlhkost (např. pórobetony, sádrokartonové desky) a prašné povrchy je nutné zpevnit penetrací STEGU GRUNT.

ZPŮSOB PŘÍPRAVY VÝROBKU

Suchou směs sypejte postupně za stálého nízkoobrátkového míchání do nádoby s čistou studenou vodou (3,5 l na 15 kg suché směsi), dokud se nevytvoří sourodá hmota bez hrudek. Po promíchání na 5 minut odstavte a následně znovu promíchejte. Potřebujete-li použít pouze část suché směsi, před použitím pečlivě promíchejte celý obsah balení, protože při přepravě výrobku mohlo dojít k rozdělení jednotlivých komponent směsi. Ztvrdlou směs nelze ředit vodou ani mísit s čerstvě připraveným lepidlem.

APLIKACE VÝROBKU

Rozdělanou směs rozetřete v tenké vrstvě ocelovou zubovou stěrkou. Poté naneste silnější vrstvu směsi a po celé ploše přejeďte zoubkovaným okrajem stěrky v úhlu 45 - 60° k podkladu. Plocha podkladu, na kterém bude rozetřena směs a položeny obklady, musí být přizpůsobeny do otevřeného schnutí lepidla. Míru zaschnutí směsi lze kontrolovat dotykem dlaní - pokud se směs na dlaň nelepí, čas otevřeného schnutí byl překročen, nanesenou směs je nutné z povrchu odstranit a nanést novou. Obklady připevňujeme na podklad podle návodu výrobce uvedeného na obalu. Obklady před nalepením nevlhčete! Obklady po umístění na plochu rovnoměrně přimáčkněte, aby lepidlo přilnulo k celému povrchu obkladu. Stejnoměrnou tenkou vrstvu lepící směsi nanášejte také na celou rubovou stranu obkladu tak, aby byly pokryty veškeré nerovnosti na povrchu. Šíře spár mezi obklady závisí na typu obkladů. Před zatvrdnutím očistěte případné zbytky směsi ve spárách. Plochy vystavené působením atmosférických vlivů je nutné před impregnací nebo případným vyspárováním obkladů chránit před působením deště.

SPOTŘEBA

Spotřeba je ovlivněna kvalitou podkladu (rovinou, drsností, atd.), typem použitého ocelového zubového hladítka, druhem a formátem lepených obkladů. Orientační spotřeba pro 1 mm tloušťky nanesené vrstvy je cca 1,3 kg suché směsi na 1 m2.

SKLADOVÁNÍ A BALENÍ

Skladovat v suchu, odpovídajícím způsobem. Skladovatelnost 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu výrobku. Dodává se v plastových vědrech o hmotnosti 15 kg, na dřevěných EUR paletách krytých folií (55 ks/paleta).

OCHRANA ZDRAVÍ A PRVNÍ POMOC

Výrobek obsahuje cement a s vlhkostí reaguje alkalicky. Maltová směs dráždí kůži a oči. Zamezte kontaktu s kůží a s očima. Nevdechujte prach. Používejte vhodné osobní pracovní ochranné prostředky. Při práci nejezte, nepijte a nekuřte. Po práci si omyjte ruce vodou a mýdlem. Pokožku ošetřete regeneračním krémem. Při potřísnění odložte kontaminovaný oděv a kůži omyjte velkým množstvím vody a mýdlem. Při zasažení očí je vymývejte velkým množstvím vody, při náhodném požití vypláchněte ústa a vypijte asi půl litru vody. Ve všech případech poškození zdraví, při zasažení očí a požití vyhledejte lékařské ošetření a lékaři předložte k nahlédnutí bezpečnostní list a tento produktový list. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Potřebujete poradit?

Vilém HENE
+420 608 48 46 47 (Po-Pá, 9-16 hod.)
Zboží zařazeno v kategoriích

Platby kartou umožňuje společnost ComGate Payments, a.s., Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora@comgate.cz  Tel: +420 228 224 267 https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana 

   

Informace pro zákazníky
Nejčtenější na blogu

 

 • Rady pro nákup obkladů STEGU
Kde nás najdete

 

VZORKOVNA
(volejte předem 608 48 46 47)
Komenského 240 
Hradec Králové 
500 03
UT a ST 14-17
 
Kontakty
Vilém HENE
(Po-Pá, 9-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz